Op dinsdag 4 maart aanstaande is er een groot congres in De Doelen in Rotterdam. SURFfoundation organiseert dan, samen met Hogeschool INHOLLAND, het Innovatium. Er is veel interessants te beleven op het Innovatium. In tegenstelling tot de SURF Onderwijsdagen is er geen grote beursvloer met allerlei stands, die voor afleiding kunnen zorgen 🙂 Het Innovatium wordt gekenmerkt door een sterk inhoudelijk programma, waarin veelal innovatieve projecten hun resultaten delen met het publiek. De doelgroep is iedereen werkzaam in het Hoger Onderwijs, die iets met ICT heeft. Maar ook anderen zijn natuurlijk van harte welkom.
Enkele aanraders uit het programma, dat in totaal tientallen sessies bevat:
- om 11.15 uur; Serious Gaming: een onderwijs aanpak (Ferry van der Pal & Vincent Broeren, Haagse Hogeschool)
- ook om 11.15 uur; Everything you need to know about Sakai (ondergetekende en Jan van den Berge van Portfolio4u)
- om 13.30 uur; Open Wiskunde content (Leendert van Gastel, Universiteit van Amsterdam)
- om 14.25 uur; Google Earth in de praktijk (Gerard Dümmer, Hogeschool Domstad)
- om 13.30 uur; Flexibele curricula met digitale leerobjecten (Jan Rasenberg, Hogeschool Rotterdam
- om 15.20 uur; Wie kan mij NU even helpen (Leo Wagemans, Open Universiteit Nederland)
- om 15.20 uur; Het meten van de ICT-werkelijkheid op de werkvloer (Pieter de Vries, TU Delft en Harm Weistra van Weistra Consult)
Al met al dus meer dan genoeg interessants te doen in Rotterdam. Kom dus ook naar het Innovatium! Reeds 340 personen hebben zich ingeschreven als ik dit schrijf. Deelname kost € 275, voor studenten geldt een tarief van € 50.